Pierwsze wydarzenie odbędzie się o godz. 14:14 UTC (w Polsce godz. 16:14 CEST). Podczas tego wydarzenia astronauta Matthias Maurer (KI5KFH) na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (DPØISS) przeprowadzi sesję łączności radiowej z uczniami, laureatami konkursów organizowanych w ramach DLR_School_Lab TU, Drezno, Niemcy.
Będzie to bezpośrednia łączność radiowa prowadzona w języku niemieckim z radiostacją DLØTSD.
Pomimo, że sesja łączności rozpocznie się o godz. 14:14 UTC i będzie słyszana praktycznie w całej Europie to już od godz. 12:45 UTC (w Polsce 14:45 CEST) dostępna będzie transmisja online na stronie: DLR_School_Lab TU Dresden.
Jak zawsze częstotliwość nasłuchu wynosi 145,800 MHz.
Poniżej trasa i godziny przelotu dla Warszawy wg Heavens-Above (kliknij rysunek aby powiększyć):
Podczas kolejnego wydarzenia tego dnia astronauta Mark Pathy (KO4WFH) na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (OR4ISS) przeprowadzi sesję łączności radiowej z uczniami Katolickiego Liceum Św. Alberta w Albercie, Kanada.
Niestety ze względu na orbitę stacji łączność nie będzie słyszalna w Polsce, a odbędzie się na zasadzie telemostu przez stację IK1SLD.
Za to dostępna będzie transmisja online na stronie: ÉSSACHS Skyhawks
Za to dostępna będzie transmisja online na stronie: ÉSSACHS Skyhawks
Trzecie wydarzenie, które rozpocznie się dzisiaj tj. 11 kwietnia 2022 i potrwa do 13 kwietnia 2022 to eksperyment SSTV. Niestety ze względu na orbitę stacji, najbliższa możliwość odbioru obrazów z terenu Polski nastąpi dopiero jutro począwszy od godz. 10:38 CEST.
Szczegółowy harmonogram zamieścimy w mediach społecznościowych.
Szczegółowy harmonogram zamieścimy w mediach społecznościowych.
W związku z tym wydarzeniem, organizowane są akcje dyplomowe, a szczegóły znajdują się w poście: ARISS Inter MAI SSTV - kwiecień 2022
W czasie trwania łączności załoga ISS będzie ignorować wezwania innych stacji naziemnych, dlatego uprasza się o niezakłócanie łączności.
źródło:
Jeżeli spodobał się artykuł to proszę zostaw pod nim swój komentarz.
Udostępnij znajomym na swoim profilu w mediach społecznościowych.
Możesz polubić też Fan Page na Facebook: ISS Fan Club Poland
Dzięki temu wiem co interesuje moich czytelników
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz