Wesprzyj nasz projekt

Ta strona jak i cały projekt ISS Fan Club Poland powstały dzięki wsparciu:
ISS Tracker PL, Tomasz Paszek, oraz czytelników

czwartek, 21 kwietnia 2022

Start misji Crew-4 Dragon - aktualizacja

Zespół agencji NASA, Axiom Space i SpaceX ogłosił aktualizację terminów powrotu na Ziemię misji Ax-1 i startu NASA SpaceX Crew-4.

Wszystko w związku warunkami pogodowymi w miejscu lądowania (wodowania) kapsuły SpaceX Dragon Ax-1 "Endeavour".
Załoga ma odcumować od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w sobotę (23 kwietnia 2022) o godz. 20:35 EDT (czas wschodnioamerykański, 24 kwietnia o godz. 00:35 UTC, a w Polsce 02:35 CEST). Wodowanie u wybrzeży Florydy nastąpi w niedzielę 25 kwietnia 2022 około godz. 13:46 EDT (czas wschodnioamerykański, godz. 17:46 UTC, a w Polsce 19:46 CEST).
Powrót na Ziemię kapsuły SpaceX Dragon Ax-1 uwolni port dokujący PMA3 (Pressurized Mating Adapter, z ang.. hermetyczny adapter cumowniczy) na przybycie załogi SpaceX Crew-4 w przyszłym tygodniu.
Najwcześniejszy termin startu planowany jest na środę 26 kwietnia 2022 o godz. 04:15 EDT, a jeżeli ten termin będzie niemożliwy to są przewidziane kolejne w dniach 27 i 28 kwietnia.

Przewidziane są transmisje z odcumowania i wodowania SpaceX Dragon Ax-1:
  • Odcumowanie - transmisja w mediach społecznościowych i NASA TV już od godz. 18:15 EDT, a w Polsce 00:35 CEST w dniu 24 kwietnia. Od godz. 16:15 EDT możliwa transmisja z pożegnania załogi i zamknięcia włazu,
  • Wodowanie - jeszcze brak aktualnej informacji w programie NASA TV ale można spodziewać się transmisji przynajmniej na godzinę przed planowanym czasem wodowania.
Tymczasem w dniu 20 kwietnia 2022 w Kennedy Space Center na Florydzie przeprowadzono próbę przedstartową.


Podczas próby na pokładzie kapsuły SpaceX Dragon znajdowała się załoga misji Crew-4 (kliknij zdjęcie aby powiększyć). O lewej na zdjęciu znajdują się: Jessica Watson (NASA) - specjalistka misji; Bob Hines (NASA) - pilot, Kjell Lindgren (NASA) - dowódca i Samantha Cristoforetti (ESA) - specjalistka misji,

źródło:

Jeżeli spodobał się artykuł to proszę zostaw pod nim swój komentarz.
Udostępnij znajomym na swoim profilu w mediach społecznościowych.
Możesz polubić też Fan Page na Facebook: ISS Fan Club Poland
Dzięki temu wiem co interesuje moich czytelników

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz